Нова хвиля журналістського мистецтва

Оцените материал
(7 голосов)

Крістіна Бут, студентка факультету журналістики Запорізького національного університету, розповіла про незвичайне хобі молоді – текстові сюжетні ігри.

- Крістіно, відомо, що ваше основне захоплення – це текстові інтернет-ігри. Розкажіть, будь ласка, про це хобі. 

- Рольова гра або текстова сюжетна гра – це справжня змога написати книгу. Створюється певна група в соціальній мережі, адміністратор якої вигадує сюжет. Якщо користувачу цей сюжет подобається, він вступає в групу, заповнює анкету персонажа (його вигадує сам користувач, який має продумати героя до дрібниць: від кольору очей до біографії). Потім учасники групи розігрують власні сюжети з іншими персонажами. Разом вони вигадують різні інтриги, неочікувані повороти подій тощо. Вважаю, це дуже круто та цікаво.

Завдяки сюжетним іграм люди мають змогу відволіктися від реальності, відпочити. Іноді це просто необхідно. Це хобі розвиває навички гарного письма. До того ж, завдяки сюжетним іграм можеш знайти нових друзів, адже рольова гра – це завжди родина. 

- Ви очолюєте одну з груп про текстові сюжетні ігри. Які ваші обов’язки як адміністратора?

- Займаюся популяризацією групи, оформлюю меню (до речі, дуже важлива та відповідальна робота, адже це обличчя рольової гри у соціальній мережі), перевіряю анкети бажаючих бути героями, проводжу квести, конкурси та інше. Очолюю іншу групу, в якій публікую фотоасоціації з персонажами сюжетної гри, різні арти.

- Яким чином рольова гра виходить за межі соцмереж? 

- Особисто брала участь у декількох «живих» рольовках. Не думаю, що так трапиться з нашим сюжетом, адже інсценізувати містичний Йоркшир 1875 року складно. Учасники гри добре проводять час на «зустрічах рольовиків». 

- Текстові Інтернет-ігри – нова хвиля літературного мистецтва. З якими проблемами зустрічаєтесь під час творчого процесу? 

- По-перше, є певні складнощі у намаганні зробити сюжет популярним. Особливо на початковому етапі. По-друге, безграмотність. Іноді, під час читання анкет, складається враження, що люди не вивчали ні української, ні російської мови. По-третє, зустрічається «Мері Сью»…(тиша). Іноді учасник групи може бути достатньо грамотним, але робити серйозну помилку – створювати ідеального героя – Мері Сью. Без жодних недоліків, проблем у житті. Такий персонаж може геть усе. Але ж граємо у реальність, прикрашену певними фантастичними деталями. Слід не забувати про це.

- Читала авторські вірші, які ви публікуєте під цікавим псевдонімом – Сов де Графоман. Проза і поезія – різні сфери діяльності. Які складнощі заважають вдосконалюватися у двох напрямках водночас? 

- Я досить критична. Вважаю, що не покращую власні навички поетичної майстерності. З текстовими сюжетними іграми простіше. Намагаюся робити гру краще, читаючи книжки, адже саме вони є джерелом нових думок, ідей, сюжетів. 

Наталія Гордибакіна

Прочитано 861 раз

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Другие материалы в этой категории: « Квітневе Запоріжжя Музыка души и сердца »