Світлана Єременко: «Будь-яку інформацію треба сприймати критично»

Оцените материал
(3 голосов)

Наш гість - Світлана Єременко - медіа експерт, виконавчий директор інституту демократії імені Пилипа Орлика та керівник проекту з моніторингу регіональних ЗМІ у восьми областях України.  Вона розповідає про професійний рівень друкованих ЗМІ в Україні, проект моніторинга, який здійснює цей заклад та інші актуальні теми.

- Чому у пресі зросла кількість непрофесійно написаних статей? 

- Як керівник моніторингу преси, можу констатувати, існує декілька причин надзвичайно низького рівня журналістів. По-перше, кожний ВНЗ не залежно від свого рівня та спеціалізації вважає, що може видавати диплом журналіста. По-друге, має вплив розрив між поколіннями, досвідченні журналісти, на жаль, дуже рідко працюють з початківцями. 

- Що включає у себе робота керівника  проекту мониторингу регіональних ЗМІ?

- Я керую проектом моніторингу регіональних ЗМІ який нараховує 25 експертів по 3 в кожній області: викладачі факультетів журналістики, незалежні журналісти, філософи, соціологи, лідери громадських організацій. Ми досліджуємо стан регіональних медіа, тобто матеріали журналістів на предмет дотримання стандартів, кодексу журналістської етики та на замовлення. 

- Як боротися з статтями на замовлення?

- Дуже багато залежить від журналістів, один береться за матеріал, інші - ні. На жаль, через це панує думка, що всі журналісти продажні. Треба вчити наших громадян розбиратися - правдивий це матеріал, або на замовлення. Будь-яку інформацію треба сприймати критично. Не можна довіряти одному джерелу, читайте кілька видань, аналізуйте, порівнюйте, це стосується і каналів на телебаченні. 

-  Завдяки чому телебачення таке впливове? Чому люди вірять всьому, що бачать ти чують з телеекранів?

- Вісімдесят процентів  громадян отримують інформацію завдяки телевізору, не з друкованих ЗМІ і не з онлайн-ресурсів. Ми вмикаємо телебачення, сприймаємо картинку візуально, у момент перегляду цікавих кадрів відключається критичне мислення. Люди не сприймають розумом ті події, які відбуваються на екрані. Частка у нашому мозку, яка відповідає за аналізування критичної інформації в цей момент нібито не працює, тому люди так  піддаються будь-який пропаганді. 

Вікторія Дутова

Прочитано 1060 раз Последнее изменение Среда, 04 Март 2015 12:58

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435