Запорізький вернісаж 2020 від митців «Колориту»

Оцените материал
(2 голосов)

В виставковому залі ЗОО Національної спілки фотохудожників України відкрилась традиційна, сімнадцята, виставка Запорізького міського об`єднання митців «Колорит» «Запорізький вернісаж 2020».

«Колорит» - це творча громадська організація, яка об`єднала 150 різножанрових митців, серед яких 80 художників як професійних - членів спілки художників України, викладачів, карикатуристів, - так і талановитих самородків з неповторною індивідуальністю. Членами «Колориту» також є члени Національної спілки митців України, дизайнери, архітектори та представники інших жанрів творчості.

Історія об`єднання почалася з клубу «Колорит», заснованого в 1986 році. А саму ідею створення громадської творчої організації сформулював і втілив в життя у 1994 році художник Юрій Гапонов. Вже 26 років художники та майстри «Колориту» прикрашають своїми виробами міську площу біля фонтану «Життя» ім. Маяковського – унікальне місце в Запоріжжі, де можна поспілкуватись з авторами, побачити майстер-класи з живопису та багатьох видів декоративно-прикладного мистецтва.

«Колоритівці» виступають за збереження традиційних та розвиток нових тенденцій та напрямків, підтримують та допомагають молодим художникам, проводять тематичні та персональні виставки. Створюють спільні проекти з художнім музеєм, постійно діють та поновлюються виставки в обласній бібліотеці «Юний читач» та ТЦ «Афіна».

Олена Сауріна, керівник міської ГО «Колорит», розповіла про активну благодійну діяльність: роботи художників і майстрів передаються в дар дитячим будинкам, бібліотекам, громадським організаціям, лікарням.

В минулому році почалась активна співпраця з Запорізькою обласною організацією Національної спілки журналістів України. Двічі картини «колоритівців» представлялись для проведення благодійного аукціону «Рука підтримки», який проводиться регулярно, а вилучені кошти йдуть на допомогу тяжко хворим журналістам та ветеранам преси. В аукціоні до Дня журналіста охоче взяли участь відомі художники Ольга Хар’якова, Людмила Лисиця, Олена Сауріна, Цього разу, напередодні новорічних свят, учасники аукціону були вражені творчістю таких майстрів, як Ігор Ломей з рельєфнім живописом «Тюльпани», Анатолія Жукова з місцевим пейзажем «Заводь», імпресією Генадія Малютина, «Островом мрій» Еріки Равіч, декоративно-прикладними роботами Наталії Джуринської.

«Колорит» сам розробляє творчі проекти, конкурси та фестивалі. В цьому році вже вдруге пройде фестиваль «Мистецька хвиля», де до художників долучаються дизайнери, музиканти, модельєри, багато представників творчої молоді та підлітків.

Ще один мистецький проект, який відбудеться у квітні цього року в концертному залі ім. М.І. Глінки, - це поєднання творів видатних композиторів-класиків у виконанні Ілони Турчанінової та виставки персональної творчості дев’яти запорізьких художників – картин, які в уяві авторів відтворюють та символізують музику. Глядачі зможуть побачити очами художників твори Баха, Моцарта, Гріга, Рахманінова, які звучатимуть в концертному залі, при цьому до однієї п`єси можливо декілька художніх інтерпретацій різних авторів.

Свої картини до проекту демонструє на виставці Людмила Лисиця. Це дві з шести робіт до концерту, виконані у жанрі флористики. Чайковський та Гріг - любов, радість перших почуттів, душа, що наповнюється божественною енергією зображені Людмилою за допомогою квітів, значення яких тлумачиться у всіх світових культурах. Прихід весни передано за допомогою кольорів, як каже авторка. Білий як початок всіх початків, блакитний як внутрішній світ, червоний як безкінечний актив, жовтий –духовне зростання, що відображає за допомогою перемішування кольорів духовний стан та настрій людини, відродження.

Цьогорічна виставка охоплює роботи більш ніж 25 художників, серед яких Олена Сауріна, Лариса Страхова, Людмила Лисиця, Інна Алещенко, Ольга Хар’якова, Еріка Равіч, Ігор Сокольський та інші. Картини виконані різними техніками, в різних естетичних форматах, жанрах та направленнях. Найбільша частина робіт пов`язана з тематикою рідного краю, пейзажами та натюрмортами.

На відкритті виставки були присутні багато авторів та гостей, серед яких Олег Бурбовський, видатний фотохудожник, голова ЗОО НСФУ, де саме розмістилася виставка, представники міської влади, лікарень, художнього музею, городяни та журналісти.

Спілкування з авторами робіт цікаве не лише шанувальникам, а і самим художникам, бо для творчої людини особливим є зворотній зв'язок: сприймання глядачами картин, настрої, шо виникають, оцінка свого рівня.

Тому на виставці гамірно та тісно – інтерв`ю, розмови, зустрічі…

Ось роботи Ігоря Сокольського, зовсім інші, цікаві, фантастичні. Він в «Колориті» з 1996, художник, дизайнер, ілюстратор до книг запорізької письменниці Олени Красносельської, літературного альманаху. А ще автор обкладинок для компакт-дисків відомих українських рок-гуртів «Karfagen» та «Sunchild» (м.Харків).

Трохи далі твори Люциї Гросс (Лариси Страхової), стилістика яких не вписується в жоден жанр мистецтва. Це симбіоз живопису, хенд мейда, шнуро- та ниткоплетіння з використанням шкіри, тканин, металу. Майстриня вдалася до створення ікон, є в неї проєкт сумісної творчості зі скульптором.

Інна Алещенко, професійний викладач авторської школи дизайну «Абсолютная лінія» може пишатися не лише своїми пейзажами, але і роботами своєї учениці Ольги Карпенко. Авторка працює з олівцями, аквареллю, маслом, викладає школу малювання для всіх бажаючих всіх вікових категорій.

Але передати словами мистецтво неможливо. Треба іти та дивитися, і кожен побачить своє, можливо придбає картину або почне малювати.

Олена Морозова, фото Світлани Костюк

Прочитано 164 раз Последнее изменение Четверг, 06 Февраль 2020 13:32

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435