Я – майбутнє минуле

Оцените материал
(7 голосов)

Кожного прохолодного вечора мене, змучену самотністю, чекатиме стара забігайлівка. Кожного прохолодного вечора – чергове незмінне замовлення. Знову та знову. Тепер і зараз. І ще раз. Однаково: це втрачене буття. Моє, покинуте напризволяще. 

Я – втомлена жінка. Сиджу. Чекаю. Попереду – лише спокій. А позаду: втрачені чоловіки, ненароджені діти та купа паперів. Усе майже забуте. Навколо – нове майбутнє. Мене воно більше не цікавить. Адже це «Покоління „НІ“». Це молодь, яка НІкому НІчого не повинна. Та люди взагалі НІхто.

Я вже створила кусень історії. Досить. Я – своєрідна маркіза всього століття. Вже відбула час. І пішла… до французької забігайлівки. 

Тремтячими руками дістаю чистий аркуш. І безсоромно забруднюю його. Головне – не загубити. Цінні думки? Незвичайні спостереження? Можливо. Раніше це були гроші. Купа гривень. На розваги та цигарки. За поцілунок або за погляд. У шухляду та до кишені. Однаково – втрачене буття. Бажання здійснені, коктейлі випиті, почуття втрачені. Сиджу, наче покинута французька повія. Добре: вітер осені, немає болів і купа паперів. І мрії. Вони ніколи не зникнуть. А залишаться поруч, віддані, наче байдужа малеча біля приреченої жінки – нікуди дітись. 

Обіцяти померти? Не треба. Просто не залишу кладовища, про котре не напишу рядок. 

Так, я була шаленою журналісткою. Мене ненавиділи всі. Це приносило мені задоволення. Зараз – я байдужа до цього «Покоління „НІ“». Мені подобається споглядати, неначе більше знаю. Подобається далі грати цю роль, яку вигадала ще молодою, на першому телеканалі. Подобається вести «Нещастя записник». А далі – відпочинок, який і втомлює щоразу. 

Літературна критика, журналістика та викладання заради грошей – усе поринає до невідомої дірки. Наразі вона має назву – «Сучасний журналізм». Я, стара, – лише спостережлива втомлена жінка. Мені байдуже. Головне – далі замовляти віскі, читати книги минулого та мати зір. 

Наталія Гордибакіна

Прочитано 462 раз Последнее изменение Понедельник, 20 Ноябрь 2017 11:46

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Другие материалы в этой категории: « Коллекционер (Сказка) Чары Святого Валентина »